Strona głównaSystemyPuzzleFlowPuzzleFlow Workflow

PuzzleFlow Workflow

System informatyczny automatyzujący obieg dokumentów elektronicznych w procesie przygotowania do druku z kompletnym zestawem narzędzi do weryfikacji, konwersji, optymalizacji plików PDF.

Opis produktu

PuzzleFlow jest systemem produkcyjnym automatyzującym kompletny proces przygotowania dokumentów PDF. Udostępnia ponad 40 modułów narzędziowych, które mogą być konfigurowane w dowolny sposób tak, aby wykonać pożądane konwersje, dostosowując dokument elektroniczny do specyfiki technologicznej finalnego produktu poligraficznego. Zestaw narzędzi to kompletne spektrum niezbędne w pracy współczesnej przygotowalni. Wszystkie są one dziełem naszej firmy i pozostają pod kontrolą jednego producenta, bez konieczności dodatkowych inwestycji w oprogramowanie.

Korzyści dla biznesu

 • Redukcja czasu i czynnika ludzkiego w procesie adaptacji dokumentów
 • Obniżenie kosztów pracy przy zwiększeniu kontroli nad procesem
 • Minimalizacja błędów i problemów natury technicznej
 • Wdrożenie norm i standardów produkcyjnych zwiększających kompatybilność systemu
 • Możliwość personalizacji i dowolnego dostosowania systemu
 • Zespół wykwalifikowanych specjalistów gotowych pomóc w optymalizacji procesu

Kluczowe cechy

 • 40 modułów przetwarzających. System udostępnia ponad 40 modułów przetwarzających, których funkcjonalność pokrywa pełne spektrum zadań nowoczesnego prepressu (konwersja plików, preflight, zarządzanie kolorem, optymalizacja i korekcja dokumentów, personalizacja druku, zarządzanie fontami, impozycja, zalewkowanie, rastrowanie).
 • Wysoka wydajność przetwarzania ma umożliwiać masowe przetwarzanie dużych ilości plików przy zachowaniu skalowalności systemu. Najnowsze wersje pozwalają na łączenie wielu maszyn w jednolity, centralnie sterowany system i rozłożenie przetwarzania na wszystkie komponenty (load balancing).
 • Natywne rozwiązanie. Fundamentem systemu pozostaje wyspecjalizowana biblioteka PDF, której pomysł i realizacja została całkowicie wykonana przez naszą firmę. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań jest to gwarancją ciągłego wsparcia i rozwoju technologii, bez konieczności inwestowania w dodatkowe narzędzia firm zewnętrznych i długotrwałego procesu integracji.
 • Prosty interfejs użytkownika - jak układanie puzzli. Skomponowanie nawet bardzo złożonego systemu jest proste, a dzięki spójnej wizualizacji użytkownik rozumie wszystkie zdarzenia w systemie. Dla większości użytkowników udostępniamy najważniejsze ustawienia. Te bardziej zaawansowane pozostają ukryte do momentu, kiedy ich użycie jest niezbędne.
 • Swoboda budowania indywidualnych rozwiązań. Wyjątkowy interfejs do budowy własnych rozwiązań daje użytkownikowi możliwość skomponowania własnego ciągu narzędzi, które potem mogą być wykorzystywane w różnych środowiskach i procesach.
 • Zdalne zarządzanie procesem przez www. Proces zarządzania kolejką, konfiguracji systemu oraz bieżący monitoring pracy jest w całości dostępny przez interfejs www, współpracujący z nowoczesnymi przeglądarkami. Umożliwia to nie tylko zdalne zarządzanie pracą systemu, ale również rozszerzanie jego możliwości poprzez rozbudowę interfejsu użytkownika o własne komponenty.
 • Wirtualna drukarka PDF. PuzzleFlow Express to prosta aplikacja instalowana na stacjach klienckich z wbudowaną drukarką wirtualną, umożliwiającą zdalną transmisję plików wprost ze stacji graficznej. Stacja końcowa komunikuje się on-line z serwerem PuzzleFlow poprzez wbudowaną przeglądarkę www. Dodatkową zaletą jest dostępny wewnątrz aplikacji i kontrolowany z serwera moduł weryfikacji wstępnej preflight umożliwiający sprawdzenie plików pod kątem technicznym jeszcze przed wysłaniem do systemu.
 • Obsługa standardów i integracja. Dzięki użyciu otwartych standardów takich jak JDF i JMF oraz różnorodnym opcjom wymiany i zapisu informacji o przetwarzanych pracach, system może zostać zintegrowany z innymi rozwiązaniami workflow, systemami zrządzania obiegiem informacji MIS, a także urządzeniami końcowymi takimi jak drukarki i proofery.
 • Możliwość rozbudowy systemu. Zaawansowani użytkownicy i integratorzy dysponują możliwością zmiany zachowania narzędzi i systemu w wielu aspektach jego działania poprzez możliwość modyfikacji i dodawania własnych aplikacji i skryptów na każdym etapie przetwarzania. Rozwiązanie takie umożliwia budowanie własnej logiki przetwarzania, integracje z zewnętrznymi narzędziami oraz budowanie własnych kompleksowych rozwiązań realizujących najbardziej złożone procesy.

Zastosowanie

 • Przygotowalnia poligraficzna
 • Drukarnie