Strona głównaO firmiePress RoomAktualności Printmanager w drukarni OZGraf

Printmanager w drukarni OZGraf

Firma INFOSYSTEMS S.A., oferująca zintegrowane rozwiązania informatyczne i usługi wdrożeniowe poinformowała o podpisaniu znaczącej umowy z jedną z największych drukarń w Polsce - drukarnią OzGraf (Olsztyńskie Zakłady Graficzne Spółka Akcyjna Skarbu Państwa). Umowa dotyczy sprzedaży bezterminowej i niewyłącznej licencji na użytkowanie zintegrowanego systemu informatycznego Printmanager 2007.

Printmanager 2007 jest systemem wspomagającym proces zarządzania produkcją w przedsiębiorstwie poligraficznym od momentu nawiązania kontaktu z klientem, przez cały proces realizacji zamówienia, aż po wysyłkę gotowych wyrobów. Tym razem najnowsza wersja systemu wesprzeć ma ten proces w jednym z największych zakładów poligraficznych w Polsce. OZGraf – Olsztyńskie Zakłady Graficzne Spółka Akcyjna - to drukarnia posiadająca nie tylko ponad 50-letnią tradycję, ale przede wszystkim prężnie rozwijający się obecnie zakład poligraficzny stosujący najnowocześniejsze technologie i nowatorsko zarządzany. Wśród kontrahentów firmy dominują największe polskie oficyny wydawnicze m.in: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Wydawnictwo Naukowe PWN, Egmont, Arkady, Bertelsmann, Wilga. Część wydrukowanych w OZGraf książek trafia na rynki zagraniczne: do USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Kanady, Norwegii, Rosji, Litwy, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Niemiec, Słowenii.

 

OZGraf to zakład, którego duża dynamika rozwoju w ciągu ostatnich kilku lat sprawiła, że znacząco urosła tu liczba zleceń i informacji, którymi należy nie tylko sprawnie w procesie produkcji zarządzać, ale również przetwarzać, co ma niemałe znaczenie dla tempa realizowanych tu zleceń. Stąd pomysł na zakup narzędzia – mówi Ryszard Maćkowiak, prezes Olsztyńskich Zakładów Graficznych - które miałoby pomóc nie tylko sprawniej obsługiwać rosnącą w naszej drukarni liczbę klientów zarówno w kraju, jak i z zagranicy, ale również umożliwiłoby analizy biznesowe pozwalające planować przyszłość naszego zakładu.

Printmanager został zaprojektowany i wykonany specjalnie dla przemysłu poligraficznego w oparciu o standardy CRM (Customer Relationship Management), MRP (Manufacturing Resource Planing) oraz przy uwzględnieniu wymagań norm jakości ISO. Mówi Mariusz Sosnowski, prezes firmy INFOSYSTEMS S.A.: Jest nam niezmiernie miło, że możemy realizować nasze wdrożenie w jednej z największych drukarń dziełowych w Polsce. Cieszy nas fakt, że nasz produkt będzie wspierał zarządzanie tak prężnie działającym przedsiębiorstwem. Jesteśmy przekonani, że jeszcze bardziej usprawni on istniejące tu procesy produkcyjne i zarządzanie.

 

Istotnym - mówi Ryszard Maćkowiak - przy decyzji dotyczącej zakupu systemu był fakt, że system jest dostosowany do  konkretnych potrzeb i wymagań drukarni. Olsztyńskie Zakłady Graficzne specjalizują się bowiem w produkcji dziełowej. Specyfika tej produkcji, ilość klientów, generuje tu ogromną liczbę informacji. System Printmanager ma tu usprawnić działanie handlowców; moduł CRM pozwoli na udoskonalenie bazy klientów oraz rejestrację i archiwizację w postaci cyfrowej wszystkich kontaktów z nimi oraz wszelkich dokumentów. Printmanager umożliwi również łatwy sposób kontrolowania stopnia zaawansowania procesu produkcji w drukarni poprzez śledzenie realizacji produkcji na każdym jej etapie. Pozwoli na zautomatyzowanie kalkulacji i kontroli ceny; umożliwi szybkie wykonywanie kalkulacji oraz wyliczanie dokładnych kosztów produkcji. Usprawni planowanie produkcji i kontrolę realizacji zleceń; umożliwi rejestrację przebiegu produkcji, stopnia zawansowania oraz wydajności maszyn i operatorów, a także generowanie raportów produkcyjnych i magazynowych. System ma udoskonalić również działanie magazynu drukarni.

Mamy nadzieję, że ta inwestycja przyniesie nie tylko korzyści naszej drukarni, ale również klientom, z którymi współpracujemy, bo to w trosce o nich przede wszystkim poprawiamy standardy naszej pracy – podsumowuje Ryszard Maćkowiak.