Strona głównaSystemyiPackManager

iPackManager

Producenci opakowań

Producenci opakowań giętkich

Producenci opakowań tekturowych

Producenci etykiet

 

O produkcie

iPackManager to zintegrowany system informatyczny wspomagający proces zarządzania przedsiębiorstwem produkcji opakowań od momentu nawiązania kontaktu z klientem, poprzez realizację zamówienia, aż po magazynowanie i logistykę gotowych wyrobów. System został zaprojektowany i wykonany specjalnie dla przemysłu poligraficznego w oparciu o standardy CRM (Customer Relationship Management), MRP II (Manufacturing Resource Planning), JDF (Job Definition Format) oraz przy uwzględnieniu wymagań norm jakości ISO.

Problemy i wyzwania

Twarda konkurencja, coraz bardziej zaawansowane i innowacyjne opakowania, szeroka dostępność usług oraz stale obniżające się marże są podstawowym problemem dostawców produkcji opakowaniowe. Automatyzacja procesów związanych z generowaniem oferty, przyjmowaniem i realizacją zleceń wydaje się niezbędna, aby sprostać obecnym wymaganiom rynku.

Rozwiązanie

Wdrożenie produktu iPackManager ma na celu między innymi umożliwienie precyzyjnego planowania i rozliczania kosztów zleceń, co pozwala na przygotowywanie automatycznie generowanych ofert dla klientów. System zawiera bazę klientów wraz z historią wzajemnych kontaktów. Możliwe jest rejestrowanie zamówień na produkty, których technologię opisują karty technologiczne. System jest również narzędziem dla technologów, którzy po opracowaniu kart technologicznych mają możliwość uruchamiania zleceń. Pozostałe moduły dopełniają potrzeby wynikające z bieżącej produkcji jak planowanie, rejestracja zdarzeń na stanowiskach pracy, obsługa magazynów itp.

Zalety rozwiązania

 • Precyzyjne obliczenia planowanych i rzeczywistych kosztów z możliwością wyliczenia kosztu na użytek.
 • Kontrola nad pracą pracowników produkcji i obsługi klienta na podstawie danych przez nich wprowadzonych i odpowiednich wskaźników.
 • Pełna integracja poszczególnych modułów systemu w ramach wspólnej bazy danych przechowywanych na serwerze i powiązanych logicznie. Powoduje to, że każda informacja jest tylko raz wprowadzana do systemu i może być wykorzystana i przetwarzana przez wszystkich użytkowników systemu równolegle.
 • Nieskomplikowana i przyjazna obsługa. Dzięki zastosowanym interfejsom użytkownik systemu porusza się w systemie w sposób przejrzysty. Do obsługi systemu nie jest wymagane żadne specjalistyczne wykształcenie ani specjalistyczna wiedza informatyczna.
 • Bezpieczeństwo przechowywanych informacji. Zgromadzone na serwerze dane zabezpieczone są przed przypadkową utratą, a także dostępem do nich przez osoby niepowołane. Dostęp do nich jest rejestrowany, a dzięki systemowi nadawania uprawnień, określony zakres dostępu do zgromadzonych w systemie informacji uzyskują tylko osoby posiadające do tego uprawnienia.
 • Wielojęzyczność - Dzięki możliwości pracy wielojęzycznej system jest przystosowany do wymagań koncernów międzynarodowych – każdy pracownik posługujący się tym systemem, bez względu na znajomość języków obcych, może teraz pracować w swoim ojczystym języku. Różne wersje językowe są dostępne w każdej chwili w ramach jednego centralnego systemu.
 • Skalowalność - iPackManager, który działa w środowisku Windows, pozwala na bezpieczną pracę systemu zarówno w lokalnej sieci komputerowej, jak i w rozległej sieci WAN (łączącej kilka oddziałów firmy). Dzięki modułowej budowie i wielowarstwowej architekturze system jest łatwo skalowalny i może być wykorzystywany zarówno w średnich, jak i w bardzo dużych przedsiębiorstwach poligraficznych. System oferuje ponadto możliwości konfiguracji i personalizacji systemu pod konkretną grupę, a nawet pod pojedynczego użytkownika.
 • Zapewnienie stałego rozwoju systemu. System iPackManager jest stale rozwijany i dostosowywany do rosnących potrzeb i zmieniających się uwarunkowań. Dział Rozwoju Oprogramowania oraz Dział Serwisu troszczy się o to, aby system działał bez zarzutu i był dostosowywany do zmieniającej się rzeczywistości.

Korzyści z wdrożenia

 • Skrócenie czasów przestojów spowodowanych awariami, regulacjami, konserwacją;
 • Zmniejszenie odpadu powstałego podczas przyrządów i rozruchu maszyn;
 • Skrócenie czasów narządu i przezbrojenia maszyn;
 • Poprawa efektywności wykorzystania maszyn i ich operatorów
 • Zmniejszenie zapasów surowców do produkcji;
 • Zmniejszenie zapasów farby
 • Zmniejszenie zapotrzebowania na powierzchnię magazynową
 • Eliminacja wąskich gardeł w przygotowaniu do produkcji
 • Skrócenie czasu realizacji zamówień
 • Poprawa terminowości wykonania zleconych prac
 • Zredukowanie kosztów utrzymania maszyn i urządzeń.
 • Zmniejszenie kosztów produkcji
 • Poprawa jakości i wizerunku przedsiębiorstwa
 • Usprawnienie procedury zgłaszania reklamacji surowcowych

Informacje powiązane

Centrum Technologii Informatycznych Infosystems SA na Politechnice Warszawskiej Centrum Technologii Informatycznych Infosystems SA na Politechnice Warszawskiej
Niemal setka osób przybyła na uroczyste otwarcie Centrum Technologii Informatycznych Infosystems SA, ufundowanego przez tę firmę dla Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej. Miało ono miejsce 12 lutego br. w siedzibie instytutu. czytaj więcej
PuzzleFlow Media Technologies – na targach World Publishing Expo 2014 w Amsterdamie PuzzleFlow Media Technologies – na targach World Publishing Expo 2014 w Amsterdamie
Infosystems SA oraz Digital 66 w ramach powołanej do życia joint-venture pod nazwą PuzzleFlow Media Technologies (PMT) zaprezentowały swoją ofertę podczas zakończonych niedawno targów World Publishing Expo 2014 w Amsterdamie. czytaj więcej
Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji z firmą Infosystems SA Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji z firmą Infosystems SA
Firma Infosystems SA wzięła aktywny udział w Polsko-Amerykańskim Tygodniu Innowacji (PATI), jaki odbywał się od 16 do 21 listopada 2014 br. w Los Angeles i San Francisco. Jego celem była promocja Polski jako kraju nowoczesnego, który posiada innowacyjną ofertę rynkową. czytaj więcej